My Filipiaki

Filipiaki, bo tak często nazywali nas znajomi, to Daria i Piotrek Filipiakowie – dwie różne, a jednak podobne osobowości. Każde z nas ma swoje zainteresowania, wspomnienia i marzenia, ale łączy nas jedna pasja – odkrywanie świata. Powoli oczyszczamy naszą mapę zdrapkę i wierzymy, że pewnego dnia uda nam się zdrapać na niej wszystkie kraje.

Przez ostatnie kilka lat uczyliśmy się być ze sobą niemalże 24 godziny na dobę i całkiem nieźle nam to wychodzi. Razem studiowaliśmy na Politechnice Poznańskiej. W czerwcu 2015 roku wzięliśmy ślub, żeby jako małżeństwo ruszyć w dalszą podróż przez świat. O przeróżnych perypetiach i naszych poprzednich podróżach możecie przeczytać w zakładce „Przeszłe wojaże”.

Razem ruszamy w podróż w świat, żeby poznawać dobrych ludzi. Chcemy pozwolić, aby każdy dzień mógł nas czymś zaskoczyć. Pójdziemy z plecakiem gdzie nas nogi poniosą. Będziemy się cieszyć wolnością, przyrodą, życiem i sobą. „W życiu piękne są tylko chwile”, więc dbamy o to, żeby było ich jak najwięcej. Ten blog ma być miejscem, gdzie będziemy dzielić się tym, co nas na drodze spotka.

Daria to rodowita Włocławianka, wychowana w domu zawsze pełnym ludzi i gwarnym. Talent do szybkiego przyswajania wiedzy odziedziczyła po mamusi, a po tatusiu otwartość na przygody. Jest oazą spokoju, dlatego potrzebuje czasami skoczyć ze spadochronem czy na linie, żeby dostarczyć sobie adrenaliny. Nie wybucha, nie krzyczy…chyba, że na męża. Jest odważna i nie boi się próbować. Nigdy nie odmówi pomocy, wierzy, że dobro zawsze wraca podwójnie. Ma pozytywne podejście do życia, gdziekolwiek jest, zawsze bezwiednie nuci coś pod nosem. Mówi mało, ale konkretnie, jest natomiast najlepszym słuchaczem. Lubi oderwać się od zabieganego świata, dlatego nie raz odwiedziła Taize – wioskę we Francji, gdzie każdego tygodnia spotyka się kilka tysięcy osób z całej Europy, a nawet świata. Jeszcze do niedawna była aktywnym członkiem największej organizacji studenckiej na świecie – AIESEC, gdzie pomagała młodym ludziom wyjechać na praktyki do krajów dalszych lub bliższych. Od zawsze fascynują ją obce kultury i języki obce. Od początku studiów marzyła o wyjeździe na Erasmusa i w końcu udało jej się spędzić najlepsze pół roku życia w pięknej Portugalii.

Piotr urodził się i wychowywał w Krotoszynie, w Wielkopolsce. Bardzo dużo zawdzięcza rodzicom, przede wszystkim zarażenie pasją podróżniczą i wieloma sportami, między innymi narciarstwem, pływaniem, żeglarstwem i górskimi wędrówkami. Od zawsze ma tych samych przyjaciół, co przełożyło się na wiele wspaniałych i śmiesznych historii. Według najbliższych lojalny i do bólu szczery, w każdej wolnej chwili wizjoner, zawsze z szerokim poglądem na świat, do tego kochający ryzyko, motocykle i tic taci. Często buja w obłokach, bywa chwalipiętą i jest strasznie uparty. Dodatkowo fan intensywnego, ciężkiego brzmienia, przede wszystkim Iron Maiden i In Flames. Zdecydowanie pozytywnie patrzy na życie, zainteresowany światem i tym co dzieje się dookoła. Rzeczy wymagające cierpliwości zostawia Darii. Na początku podróżował z rodzicami, później ze znajomymi, a pierwszą wyprawę autostopem odbył w 2011 roku z przyjaciółmi. Od tamtej pory razem z Darią podróżują autostopem lub korzystają z tanich lotów, w zależności od aktualnego zasobu czasu.

4 odpowiedzi do artykułu “My Filipiaki

    1. swiatjestksiazka Autor

      Dziękujemy serdecznie! Cały czas staramy się żyć marzeniami i nigdy nie poddawać. 🙂 Pozdrawiamy serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Please enter Google Username or ID to start!
Example: clip360net or 116819034451508671546
Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow